485 Views

Oleme nüüd klubina mitu aastat ühe põhifookuse pannud noortele. Üks põhjuseid on see, et vabavõitluse maailmaorganisatsioon IMMAF on nüüd lõpuks endale noortereeglid ning tiitlivõistlused tekitanud ja sellega maailma mõistes noorte amatöörspordi loonud – on raamistik, mille järgi toimetada ja on kuhu pürgida. Aga ega ka täiskasvanute sporti ilma noortespordita pikemas perspektiivis ei arenda. Mis veel olulisem – ega kõigist vabavõitluse harrastajatest saagi ju sportlasi ning paljud arendavad trenni tehes lihtsalt oma ihu ja hinge ning panevad aluse oma tugevale tervisele kogu eluks. Millal sellega veel alustada kui mitte lapsena.

Lastega tegeleb meil klubis treener Martin Rettel, noorte põhigrupiga Jaak Rudov ja võistlejatega Vallo Hannus.

Meie noorte ja laste grupid klubis võtavad igal ajahetkel treenijaid juurde, aga noorte kandepinda on klubis lähiaastatel veelgi plaanis suuremalt laiendada. Vabavõitlusklubi RAMM esimesed  noorte „lennud“ on olnud päris viljakad. Klubil on hetkel noortekoondises/koondise kandidaate kokku viis sportlast. Meie esimesed noored on juba edasi läinud juunioride koondisesse ja võistlevad selles vanuseklassis või tulnud Eesti meistriks juba täiskasvanutes.

Täna on meil koondise eest võistlemas Akira Kivi (U16, 57kg), Romet Stenfeldt (U16, 62kg), Hendrik Jegonjan (U18, 61,2kg), Kregor Paimets (U18, 70,3kg) ja Kristofer Tammeväli (U18, 83,9kg). Akira, Romet, Kregor ja Kristofer on juba käinud ka maailmameistrivõistlustel ning ka sealt oma esimesed matšivõidud juba noppinud. Rääkimata tervest hunnikust Eesti meistrivõistluste medalitest ja ka meistritiitlitest.

Iiri lahtistelt noorte meistrivõistlustelt tuli Eestile tõeline medalisadu – kuus medalit. Neist pooled võitis Vabavõitlusklubi RAMM ja pooled Englas. Meie säravaima tulemuse tegi Kristofer, kes oma viimasel noorte klassis peetud võistlusel tuli Iiri lahtiste keskkaalu meistriks. Väga hea keskendumine matšiks ja vastastel sellel korral võimalust ei olnud. Palju õnne! Kregor ja Romet võitlesid oma kaaludes välja pronksmedalid. Raskemasse kaalu liikunud Akira seekord medalit ei saanud, küll aga kogus mees hindamatuid kogemusi edasisteks treeninguteks.

Kuna Vallo sellel korral kaasa sõita ei saanud, siis eriline tänu noortekoondise peatreenerile Otile, kes kõiki meie poisse sellel korral nurgast medaliteni juhtis!