Vabavõitlusklubi RAMM otsib oma uuele saalile toetajaid

Vabavõitlusklubi RAMM töötab täna selle nimel, et meil oleks taas oktoobrist olemas oma kodusaal.

Oma saal annab meile võimaluse:

  • Planeerida paremini oma treeningute aegu.
  • Ehitada saal just MMA klubi vajadustele vastavalt.
  • Hoida saalis varustust, mis aitavad paremini just meie ala treenida.
  • Planeerida sportlaste treeninguid täpselt nii, nagu on nende arenguks parim.

Hetkel lahutab meid eesmärgist 10 000 eurot ehituskulusid korralikeks duši- ja riietusruumideks. Kui sul on soov ja võimalus head asja toetada, siis palun anna oma panus:

MTÜ VABAVÕITLUSKLUBI RAMM EE492200221029654009

Selgitus: “Toetus uue saali ehituskulude katmiseks”

Üle 100 euro annetajad saavad klubi poolt kingituseks 1h eratreeningu. 1000 eurot või rohkem annetajad saavad kingituseks 1,5h kestva grupitreeningu kuni kahekümnele inimesele. Grupitreening sobib hästi näiteks ettevõtte “team buiding” ürituseks.

Lugupidamisega,
Vabavõitlusklubi RAMM

Meie noortele Iirimaalt kolm medalit

Oleme nüüd klubina mitu aastat ühe põhifookuse pannud noortele. Üks põhjuseid on see, et vabavõitluse maailmaorganisatsioon IMMAF on nüüd lõpuks endale noortereeglid ning tiitlivõistlused tekitanud ja sellega maailma mõistes noorte amatöörspordi loonud – on raamistik, mille järgi toimetada ja on kuhu pürgida. Aga ega ka täiskasvanute sporti ilma noortespordita pikemas perspektiivis ei arenda. Mis veel olulisem – ega kõigist vabavõitluse harrastajatest saagi ju sportlasi ning paljud arendavad trenni tehes lihtsalt oma ihu ja hinge ning panevad aluse oma tugevale tervisele kogu eluks. Millal sellega veel alustada kui mitte lapsena.

Lastega tegeleb meil klubis treener Martin Rettel, noorte põhigrupiga Jaak Rudov ja võistlejatega Vallo Hannus.

Meie noorte ja laste grupid klubis võtavad igal ajahetkel treenijaid juurde, aga noorte kandepinda on klubis lähiaastatel veelgi plaanis suuremalt laiendada. Vabavõitlusklubi RAMM esimesed  noorte „lennud“ on olnud päris viljakad. Klubil on hetkel noortekoondises/koondise kandidaate kokku viis sportlast. Meie esimesed noored on juba edasi läinud juunioride koondisesse ja võistlevad selles vanuseklassis või tulnud Eesti meistriks juba täiskasvanutes.

Täna on meil koondise eest võistlemas Akira Kivi (U16, 57kg), Romet Stenfeldt (U16, 62kg), Hendrik Jegonjan (U18, 61,2kg), Kregor Paimets (U18, 70,3kg) ja Kristofer Tammeväli (U18, 83,9kg). Akira, Romet, Kregor ja Kristofer on juba käinud ka maailmameistrivõistlustel ning ka sealt oma esimesed matšivõidud juba noppinud. Rääkimata tervest hunnikust Eesti meistrivõistluste medalitest ja ka meistritiitlitest.

Iiri lahtistelt noorte meistrivõistlustelt tuli Eestile tõeline medalisadu – kuus medalit. Neist pooled võitis Vabavõitlusklubi RAMM ja pooled Englas. Meie säravaima tulemuse tegi Kristofer, kes oma viimasel noorte klassis peetud võistlusel tuli Iiri lahtiste keskkaalu meistriks. Väga hea keskendumine matšiks ja vastastel sellel korral võimalust ei olnud. Palju õnne! Kregor ja Romet võitlesid oma kaaludes välja pronksmedalid. Raskemasse kaalu liikunud Akira seekord medalit ei saanud, küll aga kogus mees hindamatuid kogemusi edasisteks treeninguteks.

Kuna Vallo sellel korral kaasa sõita ei saanud, siis eriline tänu noortekoondise peatreenerile Otile, kes kõiki meie poisse sellel korral nurgast medaliteni juhtis!

RAMM maailmameistrivõistlustel

Maailmameistrivõistlused on tänaseks läbi saanud ja üldises plaanis on tulemus päris hea. Ksenija jõudis välja medalimatšini ja tulemuseks 5.-8. koht. Medalimatši tulemust nägime oma nurgast muidugi teistpidi minevat, aga sellesse ei tasu liiga kauaks kinni jääda. Mis teeb rõõmu, on hoopis see, et Ksenija suutis oma soorituse selleks MMiks varasemast hoopis teisele tasemele viia. Oleme võimelised medalite eest võitlema.

Kristjan jõudis oma rahvusvaheliste MMA tiitlivõistluste debüüdil välja 16 parema hulka ning kaotas viimases matšis tugevale Iirlasele napi otsusega. Minu hinnagul jäi 8 hulka pääsemisest lahutama vaid üks pisike taktikaline viga. Järgmisel korral oleme ilma kahtluseta targemad.

Ka Caspar ja Danila tegid oma esimesed sammud rahvusvahelistel tiitlivõistlustel, said seda õhku nuustutada ja maitse suhu, mida tegelikult tuleb selleks teha, et siin konkurentsis olla ja ka lõpuks medalitele mõelda. Tallinnas tagasi olles läheb nüüd töö topelt innuga lahti.

Vabavõitlusklubi RAMM tänab oma toetajaid – Exmet Services ja Põrandakeskust.

RAMM Eesti meistrivõistlustel

Eesti meistrivõistlused sportlikus vabavõitluses on läbi saanud ja meie klubi korjas võistluste lõpuks neli meistritiitlit, viis hõbemedalit ja viis pronksi. Kuna tegu oli ka meie klubi korraldatud võistlusega, siis topelt kordaminek Vabavõitlusklubi RAMM jaoks.

Suur tänu kõigile sportlastele ja korraldajatele!Trennis näeme!

Eesti vabavõitluskoondis Prahas

8. – 11. septembril toimub Prahas Maailmakarikas.Eestit on esindamas Vabavõitlusklubi RAMM Ksenija Grabova – 56,7kg ja Ergo Reinvald – 83,9kg ning spordiklubi TOKON Raigo Kutsar – 83,9kg.

Meie klubi sportlased Ksenija Grabova ja Ergo Reinvald astuvad võistlustulle neljapäeval.

Turniiri saab otseülekandes vaadata IMMAF.TV vahendusel.